Chodz na Pragę - cykl otwartych spacerów z przewodnikiem 

cykl spacerów Chodź na Pragę

„Chodź na Pragę” to cykl otwartych spacerów po Pradze-Północ. Galeria Wileńska do współpracy zaprosiła znane osobistości ze świata kultury. Każdy przewodnik oprowadza po innej trasie, dzięki czemu mieszkańcy mogą poznać różnorodne oblicza Pragi-Północ. W rolę przewodników wcielili się: znany warszawski raper – ELDO, pisarz Witold Szabłowski, muzyk Jan Emil Młynarski oraz Rafał Dąbrowiecki autor bloga „Butem po Wawie”. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego odkrywania uroków prawobrzeżnej Warszawy!

 

 

 
 
 

Nasi Przewodnicy

Eldo
Leszek Kaźmierczak, bo tak nazywa się popularnie znany Eldoka, od lat zafascynowany jest historią stolicy – do tego stopnia, że dawno temu zdał egzamin na licencjonowanego przewodnika po Warszawie.
Jan Emil Młynarski
Muzyk i multiinstrumentalista, popularyzator polskiej muzyki z lat 1918–1949, a także znawca praskiej gwary. Jak sam mówi, jego spacery będą opatrzone nie tylko słowem, lecz także piosenką. Opowiadać będzie o historiach związanych z dyrektorstwem warszawskiego ZOO.
Rafał Dąbrowiecki
Licencjonowany przewodnik warszawski, twórca portalu „Butem po Wawie”, współtwórca projektu „Ogórkiem po Warszawie” oraz zdobywca tytułu „Warszawiak Roku 2018”.
Janusz Owsiany

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Monopol Warszawski, znany varsavianista poprowadzi wyjątkową wycieczkę z okazji obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. Wtedy to spacerowicze będą mogli dowiedzieć się, jak broniła się prawobrzeżna Warszawa.

Witold Szabłowski
Polski dziennikarz i reportażysta, prywatnie miłośnik warszawskiej Pragi. Zabierze on spacerowiczów w kulinarną podróż i opowie o dzielnicowym folklorze.
PATRONAT HONOROWY
PARTNER