Chodź na Pragę - spacer 17 września 

NAJBLIŻSZY SPACER:

SOBOTA
17.09
   
Śladami praskich kanjp i folkloru

Prowadzi:Witold szabłowski

17 września pisarz i scenarzysta Witold Szabłowski zabierze Was na spacer szlakiem swoich ulubionych kulinarnych miejscówek. To idealna propozycja dla koneserów dobrych smaków. Kulinarna Praga już od przedwojnia miała unikalne smaki, które spróbujemy odnaleźć podczas spaceru. Kuchnia praska czerpała z różnych źródeł. Kiedyś to były kuchnie: żydowska, ormiańska, tatarska i rosyjska. W sobotę 17 września przekonamy się, jakie są dziś.

 

 
 
 
SOBOTA
17.09
   Śladami praskich kanjp
i folkloru

  Prowadzi: Witold Szabłowski
       Zbiórka przed Galerią Wileńską
o godz. 13:45

Nasi Przewodnicy

Eldo
Leszek Kaźmierczak, bo tak nazywa się popularnie znany Eldoka, od lat zafascynowany jest historią stolicy – do tego stopnia, że dawno temu zdał egzamin na licencjonowanego przewodnika po Warszawie. W tej edycji spacerów pod hasłem „Chodź na Pragę” poprowadzi spacery: 7 i 28 maja.
Jan Emil Młynarski
Muzyk i multiinstrumentalista, popularyzator polskiej muzyki z lat 1918–1949, a także znawca praskiej gwary. Jak sam mówi, jego spacery będą opatrzone nie tylko słowem, lecz także piosenką. Opowiadać będzie o historiach związanych z dyrektorstwem warszawskiego ZOO. Na spacer z Janem możecie się wybrać 21 maja oraz 3 września.
Rafał Dąbrowiecki
Licencjonowany przewodnik warszawski, twórca portalu „Butem po Wawie”, współtwórca projektu „Ogórkiem po Warszawie” oraz zdobywca tytułu „Warszawiak Roku 2018”. Na spacer z Rafałem Dąbrowieckim zapraszamy 14 maja, 11 czerwca i 10 września.
Janusz Owsiany
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Monopol Warszawski, znany varsavianista poprowadzi wyjątkową wycieczkę 30 lipca – w przeddzień obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. Wtedy to spacerowicze będą mogli dowiedzieć się, jak broniła się prawobrzeżna Warszawa.
Witold Szabłowski
Polski dziennikarz i reportażysta, prywatnie miłośnik warszawskiej Pragi. Zabierze on spacerowiczów w kulinarną podróż i opowie o dzielnicowym folklorze 17 września.
PATRONAT HONOROWY
PARTNER