Ekologiczni na Pradze

W sobotę 12 października w godz. 12:00-18:00 zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie o tematyce ekologicznej. W programie warsztaty kreatywne, warsztaty kulinarne, gry ekologiczne, spotkanie z Warszawskim ZOO, konkursy z nagrodami i inne atrakcje!

Zero waste, recykling, upcycling, niemarnowanie, „coś z niczego” – to tematy, którymi będziemy się zajmować podczas wydarzenia „Ekologiczni na Pradze”. Zaaranżujemy dwie strefy eventowe, w których wszystkie atrakcje będą bezpłatne!

W programie głównej strefy wydarzenia (poziom +1) znajdą się m.in.:

  • warsztaty z tworzenia zielników
  • warsztaty z tworzenia zabawek „z niczego”
  • drugie życie książek – rusz wyobraźnią!
  • warsztaty tworzenia figurek z makulatury techniką papier marche
  • gry ekologiczne
  • konkursy z nagrodami
  • spotkanie z Warszawskim ZOO
  • wystawa zdjęć i prac plastycznych „Zagrożone gatunki”

Swoje stoisko zaprezentuje też hipermarket Carrefour, który poprowadzi warsztat z segregacji odpadów, przygotuje koło zagadek oraz grę wielkoformatową. Dzieci za udział w aktywnościach będą mogły odbierać drobne nagrody.

Na poziomie +2 Galerii Wileńskiej będą się odbywać warsztaty kulinarne Fundacji Szkoła na Widelcu. Edukatorzy zaproszą dzieci do fabryki domowej granoli, w której będzie można skomponować śniadanie według własnego pomysłu, a następnie zabrać je do domu. Elementem warsztatów będzie kącik edukacyjny, gdzie zostanie poruszona tematyka niemarnowania żywności. W strefie eventowej piętro niżej odbędzie się pokaz kulinarny połączony z degustacją, przygotowany przez kucharza i dietetyka współpracujących z fundacją.

Partnerzy wydarzenia: Warszawskie ZOO, Fundacja Zmiana

Fundatorzy nagród: Carrefour Polska, Amrit Express, Cukiernia A.Blikle, Flying Tiger Copenhagen oraz Tape a l’oeil.

Udział we wszystkich atrakcjach będzie bezpłatny, nie są prowadzone zapisy.

Kilka dni przed wydarzeniem w okolicach Galerii Wileńskiej oraz w punkcie informacyjnym będzie rozdawana okolicznościowa gazetka „Goniec Praski”. Znajdziecie w niej informacje o evencie oraz materiały o tematyce ekologicznej.