Chodź na Pragę! - spacery we wrześniu 

NAJBLIŻSZY SPACER:

SOBOTA
03.09
   
Muzyczna Praga

Prowadzi: Jan Emil Młynarski
Zapraszamy na spacer z piosenką. Pierwszym punktem wycieczki będzie ZOO na ul. Ratuszowej. Stoi tam willa dyrektorostwa Antoniny i Jana Żabińskich, którzy w tym domu właśnie, podczas II Wojny Światowej ukrywali Żydów z Getta Warszawskiego. Potem przejdziemy ulicą Jagiellońską do Pomnika Praskiej Kapeli Podwórkowej. Stamtąd do Okrzei, gdzie skręcimy w stronę Targowej. Wejdziemy na teren Bazaru Różyckiego i wyjdziemy na ul. Brzeską, gdzie zakończymy nasz spacer tradycyjną przekąską.

 

Harmonogram kolejnych spacerów:

SOBOTA
10.09
Egzotyczna Szmulowizna

Prowadzi: Rafał Dąbrowiecki
Szczegóły wkrótce
SOBOTA
17.09
Praga z Witoldem Szabłowskim

Prowadzi: Witold Szabłowski
Szczegóły wkrótce

Nasi Przewodnicy

Eldo
Leszek Kaźmierczak, bo tak nazywa się popularnie znany Eldoka, od lat zafascynowany jest historią stolicy – do tego stopnia, że dawno temu zdał egzamin na licencjonowanego przewodnika po Warszawie. W tej edycji spacerów pod hasłem „Chodź na Pragę” poprowadzi spacery: 7 i 28 maja.
Jan Emil Młynarski
Muzyk i multiinstrumentalista, popularyzator polskiej muzyki z lat 1918–1949, a także znawca praskiej gwary. Jak sam mówi, jego spacery będą opatrzone nie tylko słowem, lecz także piosenką. Opowiadać będzie o historiach związanych z dyrektorstwem warszawskiego ZOO. Na spacer z Janem możecie się wybrać 21 maja oraz 3 września.
Rafał Dąbrowiecki
Licencjonowany przewodnik warszawski, twórca portalu „Butem po Wawie”, współtwórca projektu „Ogórkiem po Warszawie” oraz zdobywca tytułu „Warszawiak Roku 2018”. Na spacer z Rafałem Dąbrowieckim zapraszamy 14 maja, 11 czerwca i 10 września.
Janusz Owsiany
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Monopol Warszawski, znany varsavianista poprowadzi wyjątkową wycieczkę 30 lipca – w przeddzień obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. Wtedy to spacerowicze będą mogli dowiedzieć się, jak broniła się prawobrzeżna Warszawa.
Witold Szabłowski
Polski dziennikarz i reportażysta, prywatnie miłośnik warszawskiej Pragi. Zabierze on spacerowiczów w kulinarną podróż i opowie o dzielnicowym folklorze 17 września.
PATRONAT HONOROWY
PARTNER