W Warszawskim ZOO spotkać można ok. 500 gatunków zwierząt, a Ogród aktywnie bierze udział w ochronie zagrożonej fauny z całego świata. 40 gatunków zwierząt w stołecznym ZOO objętych jest międzynarodowymi programami hodowlanymi - m.in. słoń afrykański, nosorożec indyjski, gepard, wilk grzywiasty, goryl nizinny. A jak mówi dr Andrzej Kruszewicz, dyrektor ZOO, Ogród jest nie tylko bezpiecznym schronieniem dla zwierząt, ale także „ostoją ciszy i spokoju dla ludzi.”

Aby zapewnić mieszkańcom Pragi i Warszawy możliwość komfortowego relaksu w ZOO, w każdą sobotę i niedzielę udostępniamy gościom Ogrodu bezpłatnie parking Galerii Wileńskiej, liczący ponad 1200 miejsc. Nasz obiekt od ZOO dzieli ok. 12 minut marszu przez zabytkowy Park Praski - zapraszamy więc do pozostawienia samochodu u nas i podziwiania piękna przyrody z Pragi i całego świata.

Warszawskie ZOO jest otwarte cały rok, a w każdy pierwszy wtorek miesiąca emeryci i renciści mogą zwiedzać je nieodpłatnie. Dzieci do lat 3 i osoby powyżej 70 roku życia a także osoby niepełnosprawne zwiedzają ZOO za darmo. Dzieci poniżej 12 roku życia mogą zwiedzać Ogród tylko pod opieką dorosłych.

 

Galeria Wileńska opiekuje się piękną szympansicą Kimberly. Oto, jak wygląda nasza podopieczna.

kimberly 1 kimberly 2 Kimberly 3

Kimberly urodziła się 7 czerwca 1989 roku w Danii. Jest bardzo zrównoważona i spokojna, ale jednocześnie uparta i wymagająca. Tworzy parę dominującą wraz z Patrickiem i jako taka cieszy się w stadzie statusem pierwszej damy i respektem pozostałych członków grupy. Ma jednego syna Frodo – ur 2014, obecnie spodziewa się kolejnego potomstwa. Będziemy na bieżąco informować, co nowego słychać u naszej Kimby!

Ceny biletów można znaleźć na stronie ZOO.

ZOO otwarte jest codziennie od 9:00 do:

* grudzień–styczeń: 15:30 i 16:00 w soboty i święta
* luty, listopad: 16:00
* marzec, październik: 17:00
* kwiecień–wrzesień: 18:00 a od maja w soboty i święta 19:00

Kasy zamykane są godzinę wcześniej.

GALERIA ZDJĘĆ