cykl spacerów po warszawskiej Pradze

Przemysł praski na Szmulkach, Praga w piosence, wokół Floriana czy legendarne knajpy Pragi – to tylko część z tematów, które w tym roku poruszą przewodnicy spacerów organizowanych przez Galerię Wileńską. Po dzielnicy oprowadzają ELDO, Jan Emil Młynarski, Witold Szabłowski oraz Rafał Dąbrowiecki – założyciel bloga Butem po Wawie.

NAJBLIŻSZY SPACER:

SOBOTA
28.05
godz. 14:00
Praga w piosence
Wycieczka Autobusowa
Ta wycieczka będzie opowieścią. Opowieścią, o tym jak Pragę, jej klimat i mieszkańców przedstawiano w piosenkach. Dowiecie się też wiele na temat muzyków związanych z Pragą, niekoniecznie kojarzonych z typowymi praskimi klimatami – dlatego odwiedzimy też Saską Kępę i Grochów.

Harmonogram kolejnych spacerów:

SOBOTA
11.06
Legendarne Knajpy pragi
SZCZEGÓŁY WKRÓTCE
SOBOTA
30.07
Powstanie warszawskie na Pradze północ
SZCZEGÓŁY WKRÓTCE
SOBOTA
03.09
Muzyczna Praga Jana Młynarskiego
SZCZEGÓŁY WKRÓTCE
SOBOTA
10.09
Praga z Witoldem Szabłowskim
SZCZEGÓŁY WKRÓTCE

Nasi Przewodnicy

Eldo
Leszek Kaźmierczak, bo tak nazywa się popularnie znany Eldoka, od lat zafascynowany jest historią stolicy – do tego stopnia, że dawno temu zdał egzamin na licencjonowanego przewodnika po Warszawie. W tej edycji spacerów pod hasłem „Chodź na Pragę” poprowadzi spacery: 7 i 28 maja.
Jan Emil Młynarski
Muzyk i multiinstrumentalista, popularyzator polskiej muzyki z lat 1918–1949, a także znawca praskiej gwary. Jak sam mówi, jego spacery będą opatrzone nie tylko słowem, lecz także piosenką. Opowiadać będzie o historiach związanych z dyrektorstwem warszawskiego ZOO. Na spacer z Janem możecie się wybrać 21 maja oraz 3 września.
Rafał Dąbrowiecki
Licencjonowany przewodnik warszawski, twórca portalu „Butem po Wawie”, współtwórca projektu „Ogórkiem po Warszawie” oraz zdobywca tytułu „Warszawiak Roku 2018”. Na spacer z Rafałem Dąbrowieckim zapraszamy 14 maja, 11 czerwca i 10 września.
Witold Szabłowski
Polski dziennikarz i reportażysta, prywatnie miłośnik warszawskiej Pragi. Zabierze on spacerowiczów w kulinarną podróż i opowie o dzielnicowym folklorze 10 września.
Janusz Owsiany
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Monopol Warszawski, znany varsavianista poprowadzi wyjątkową wycieczkę 30 lipca – w przeddzień obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego. Wtedy to spacerowicze będą mogli dowiedzieć się, jak broniła się prawobrzeżna Warszawa.
PATRONAT HONOROWY
PARTNER